• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

باید ها و نباید های لمینت ها

چرا خود را از لبخند زیبا محروم نموده اید؟ همه مردم علاقمند به داشتن لبخند زیبا هستند اما گاه فرم نامناسب دندان به شما اجازه خنده مناسب را نمی دهد. امروز قصد داریم از روش لمینت و معجزه دندانپزشکی زیبایی سخن بگوییم. لبخند زیبا در شرایط روحی افراد نقش مهمی دارد. هیچ حس مثبتی بدون لبخند زیبا معنا ندارد.

لمینت چیست و برای چه افرادی است؟

لمینت به دسته ای از درمان های زیبایی گفته می شود، در روش لمینت شما دارای دندان پوسیده و یا مشکل خاصی نیستید، تنها مشکل شما فرم نامناسب دندان و خنده نازیبا می باشد. افرادی که دارای فاصله بین دندان هستند و یا دارای دندان های شکسته می باشند می توانند به سراغ لمینت رفته و لبخند زیبا را به خود هدیه دهند.

لمینت ها بر دو نوع می باشند، لمینت های سرامیکی دارای مقاومت بسیار بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزست هستند. ظاهر زیباتر لمینت های سرامیکی به علاوه دوام بیشتر آن افراد را به سمت این جنس از لمینت می کشاند. اما لمینت های کامپوزتی دارای هزینه کمتری هستند و البته میزان تراش دندان نیز در آنها کمتر است.

لبخند زیبا

بایدها در خصوص لمینت دندان و لبخند زیبا

شاید بهتر باشد کمی در خصوص بایدهای لمینت صحبت نماییم. توجه نمایید که در لمینت گذاری دندان ها می بایست در نظر داشته باشید که به کدام دندانپزشک مراجعه می نمایید.

یکی از اجزای جدانشدنی در لمینت گذاری تراشیدن دندان است، این موضوع بستگی به طرح و شکل دندان بیمار دارد و البته اغلب شامل مقدار حداقل محدودتر تراش دندان می شود. موضوع دیگری که در خصوص لبخند زیبا با استفاده از لمینت دیده می شود استفاده از جنس مناسب و رنگ طبیعی لمینت است. قطعاً استفاده از مواد با ظاهری غیر عادی در این روال مشکل ساز خواهد بود. رعایت بهداشت پس از لمینت یکی از نکات ضروری بوده و البته افراط در این قضیه نیز مشکل ساز است، به عنوان مثال اگر از دهان شویه هایی که دارای فلوراید زیاد هستند استفاده نمایید می تواند به لمینت شما آسیب برساند.

لبخند زیبا

نبایدها در خصوص لمینت دندان

اگر دندان شما دچار پوسیدگی شدید است لمینت برای شما بی فایده می باشد، آن دندان در ابتدا می بایست از طریق روش های درمانی به وضعیت ترمیمی صحیح تری برسد. وجود ضایعات گسترده در دندان شما اگر با روش های زیبایی ترکیب شود در نهایت مینای دندان را از بین برده و شما مشکلات بزرگتری را متحمل خواهید شد.

از دیگر مسایلی که شاید می بایست قبل از لمینت گذاری مورد بررسی قرار بگیرد عادات بد دهانی از جمله دندان قروچه است. اگر دارای این عادت هستید در واقع فشار زیادی به دندان های لمینت شده وارد می نمایید و در نهایت با شکستگی روبرو خواهید بود. پس از لمینت گذاری از خوردن غذاهای رنگدانه دار دوری نمایید، این غذاها اغلب با مشکلات بسیار گسترده تری همراه هستند و رنگ دندان شما را تغییر می دهد. لبخند زیبا شما را جوانتر نشان می دهد.

لبخند زیبا

لمینت بهتر است یا ارتودنسی؟

این سؤال به سادگی قابل پاسخ نمی باشد. عده ای از دندانپزشکان معتقدند که استفاده از ارتودنسی به پوسیدگی بیشتر دندان منجر می شود. این جمله می بایست اصلاح شود، در واقع چیزی که دندان شما را به سمت پوسیدگی می برد عدم رعایت بهداشت است. آیا می شود گفت که علت تصادف بالای جاده به دلیل استفاده از اتومبیل است؟ قطعاً اینطور نیست، با رعایت قوانین صحیح تصادف معنی ندارد، در خصوص ارتودنسی نیز این موضوع صدق می نماید. اما در شرایطی که دندان دچار عدم نظم افراطی نباشد لمینت شما را سریع تر به لبخند زیبا می رساند.

با توضیحات داده شده استفاده از لمینت در اصلاح طرح لبخند یکی از گزینه های مناسب و روتین است به شرطی که تمام اصول اولیه در آن رعایت شود.

اگر به دنبال دندانپزشکی در غرب تهران هستید می توانید در سایت دکتر محمد نژاد بصورت آنلاین تعیین وقت نمایید.

لبخند زیبا
باید ها و نباید های لمینت ها
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید