• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

روکش زیرکونی

آیا می دانید استفاده از روکش برای چه افرادی مناسب است؟ آیا می دانید روکش زیرکونیا یکی از جدیدترین نوع روکش بوده و از دید یک دندانپزشک بهترین نوع روکش می باشد؟

روکش دندان برای چه افرادی مناسب است؟

شاید برای خیلی از افراد سؤال باشد که چرا عده ای نیاز به روکش دارند و عده ای دیگر خیر. بهتر است کمی در این خصوص صحبت نماییم.

به طور کلی دندان هایی که دیوارهای جانبی آنها از بین رفته است نیاز به روکش دارند. اگر دندان شما دارای فضای خالی زیادی بوده و شما از روش پرکردن برای حفظ دندان استفاده نموده اید می بایست به سراغ روکش بروید. در دندان هایی که به عنوان پایه بریج عمل می نمایند روکش نیاز خواهد بود. گاهی دندان های قدامی که دارای رنگ بسیار تیره بوده و یا دارای شکل غیر طبیعی هستند نیز به صورت روکش می توانند تا حد بسیاری روبراه شوند. افرادی که دچار دندان قروچه هستند می بایست پس از عصب کشی به سراغ روکش بروند. توجه نمایید که استفاده از جنس روکش نامناسب مشکلاتی را در بر دارد و یکی از گزینه های جدید و مناسب روکش زیرکونیا می باشد.

روکش دندان زیرکونیا

روکش زیرکونیا چیست؟

اگر دقت نمایید در گذشته از روکش های فلزی برای دندان استفاده می شده است، اما امروزه روکش زیرکونیا نوع جدیدتر و پر استفاده تر می باشد. دقت نمایید که الیاژ زیرکونیا نیز از جنس فلز بوده و حتی دارای رنگ سفید است. استحکام و دوام روکش دندان زیرکونیا نسبت به روکش های قبلی بیشتر است. در این سبک از روکش، دیگر خبری از آلیاژهایی که به رنگ استیل هستند دیده نمی شود. جنس مواد روکش زیرکونیا زیرکونیک بوده و البته دارای هزینه ای به نسبت بالاتر است.

روکش زیرکونی همچون عایق عمل می نماید و در واقع برای افرادی که دارای حساسیت های شدید به سرما و گرما هستند گزینه ای بسیار مناسب است. این روش هیچ گونه التهابی در لثه شما ایجاد نخواهد نمود. ساخت روکش زیرکونی بدون دخالت دست و توسط لابراتورهای حرفه ای صورت می پذیرد. این نوع از روکش هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی نماید. همه ترمیم های دندانی توسط روکش زیرکونیم امکان پذیر است. در این روش از چسباندن و یا پیچ کردن نیز استفاده می شود.


تفاوت روکش زیرکونیا و PFM

در استفاده از روکش زیرکونیا نوار فلزی در مجاورت زبان دیده نمی شود، روکش زیرکونیا دارای جلوه کاملاً طبیعی بوده و دارای 16 رنگ با توجه به رنگ دندان فرد می باشد. در این روش هیچ گونه حاشیه سیاهی دیده نمی شود، در صورتی که روش PFM دارای ظاهری مشخص و به رنگ تیره است. در استفاده از روکش زیرکونیا دیگر شما مشکل میکروبی در دهانتان احساس نخواهید نمود. در واقع این جنس کاملاً ضد اسید می باشد و به نوعی از جذب هر نوع آلودگی جلوگیری نموده است.

زیبایی و درخشندگی روکش زیرکونیا بیشتر از روش های معمول است، این روش نسبت به سایش مقاومت بیشتری داشته و میزان تطابق آن با مارجین و یا لبه تراش بسیار بیشتر است. هیچ گونه حساسیت گرمایی و سرمایی در این نوع از روکش دیده نمی شود. مهمترین مزیت روکش زیرکونیا عدم تغییر رنگ در زمان طولانی مدت است، در صورتی ک در روش های PFM با توجه به واکنش اکرژیک که با فلز صورت می پذیرد تغییر رنگ یک امر عادی است.

وجود شیارهای طبیعی در روکش زیرکونی باعث تفاوت ظاهری نسبت به روش های قدیمی بوده و میزان درخشندگی را افزایش می دهد. شما می توانید با مراجعه به بهترین دندانپزشکی در غرب تهران سوالات خود را مطرح سازید.

روکش دندان زیرکونیا
روکش زیرکونی
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید