• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

نقش لمنیت در زیبایی لبخند

طرح لبخند شامل خدماتی است که علاوه بر سلامت، زیبایی دندان ها را نیز باعث می شود. داشتن دندان هایی یک دست، منظم، سفید و سالم تاثیر زیادی به روی زیبایی چهره دارد. با پیشرفت علمی و تکنولوژی دنیای دندانپزشکی زیبایی نیز با تکنولوژی روز همراه بوده تا داشتن لبخندی زیبا آرزوی دست نیافتنی نباشد. لمنیت یکی از خدمات اصلاح طرح لبخند است که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است. داشتن دندان های زیبا با لمنیت باعث زیبایی خنده و زیبایی خنده باعث جذابیت چهره می شود. اصلاح لبخند باعث بهبود روابط اجتماعی و نیز افزایش اعتماد بنفس می شود.

اصلاح طرح لبخند و جذابیت چهره

لبخند زبان مشترک میان همه ی آدم هاست. حال تصور کنید هرچه لبخندتان جذاب تر باشد افراد زیادی را به خود جذب می کنید. لبخند باید صمیمی و مهربان باشد اگر با خجالت لبخند بزنید امکان دارد باعث ایجاد سوء تفاهم و برداشت مخرب شود. بسیاری از افراد به دلیل نامنظم و یا زرد بودن دندان هایشان از لبخند زدن خجالت می کشند و اعتماد بنفسشان را از دست داده اند. درمان های دندان پزشکی مانند ارتودنسی شاید مدت زمان طولانی را به خود اختصاص می دهد. اما با لمنیت در زمان کوتاهی در حد یک یا دو جلسه می توان صاحب لبخندی زیبا شد. طرح لبخند با روش لمنیت نتیجه بخش بوده و با خیالی آسوده می توان لبخند را به چهره داشت.

لمنیت برای چه دندان های مناسب است؟

دندان ها به عنوان عضو مهمی در صورت باعث نگهداشتن لب ها می شوند. حالت لب ها تاثیر بسزائی روی چهره دارد. در صورت نا منظم بودن و ناهنجاری های دندانی فک درست تنظیم نمی شود. لمینیت به عنوان یک لایه از جنس سرامیک و یا کامپوزیت روی طرح دندان گذاشته می شود و ناهنجاری دندانی را رفع می کند. لمنیت دندان فقط مختص کسانی نیست که دندان های نامنظم دارند بلکه برای اشخاصی که از رنگ بد دندان های خود ناراضی هستند لمنیت انتخاب مناسبی است. برای یک دست کردن و فرم بخشیدن به دندان ها لمنیت بهترین گزینه است. برخی افراد بهم ریختگی دندان هایشان شامل روی هم قرار گرفتن دندان هاست اما در برخی دیگر فاصله ای است که بین دندان ها قرار دارد لمنیت می تواند به راحتی در یک یا دو جلسه این مشکل را حل کند. گاهی دندان ها دچار ترک خوردگی می شوند و یا یکی از دندان های شخص دچار شکستگی می شود که در این شرایط لمینیت می تواند مشکل را برطرف کند و با طرح لبخند ظاهری زیبا و بی نقص ایجاد کند.

مراقبت از لمنیت دندان

جهت انجام اصلاح لبخند به وسیله ی لمنیت ابتدا باید پوسیدگی و خرابی دندان ها را رفع کرد. اگر لثه دارای عفونت است و یا دندانی تخریب شده باید ابتدا خدماتی جهت رفع این مشکلات ارائه شود سپس اقدام به انجام لمنیت کرد. لمنیت به رنگ خود دندان است و مانند سایر دندان های طبیعی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دارد. حداقل روزی دوبار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای سالم نگه داشتن لمنیت دندان ها ضروری است. استعمال دخانیات و مصرف چای و قهوه نیز باعث زرد شدن لمنیت دندانی می شود. افرادی که به دلیل دندان قروچه دچار سایش دندانی می شوند باید از محافظ دندان استفاده کنند تا لمنیت آن ها دچار شکستگی و آسیب نشود.

طرح لبخند با لمنیت

طرح لبخند علاوه بر زیبایی و جذابیت چهره باعث بهبود سلامت دندان ها می شود. یکی از مزایای لمنیت دندانی این است که در صورت پریدگی و یا شکست قابل ترمیم هستند. هرچه مراقبت از دندن ها بیشتر باشد طول عمر لمنیت بیشتر خواهد بود. به وسیله ی لمنیت می توان 8 تا 10 سال از لبخندی زیبا و بی نقص بهره برد. لمنیت سرامیکی دارای زیبایی چشمگیری است و به دلیل کیفیت بالایی که دارد از خاصیت عدم رنگ پذیری برخوردار است. ایمپلنت نسبت به روشی چون ارتودنسی دائمی نیست اما هزینه ی آن و طول درمان نیز کمتر می باشد. قبل از انجام لمنیت بیمار حتما باید جلسه ی مشاوره ای را با پزشک بگذراند. انتظارات واقع بینانه کمک می کند که بیمار از نتیجه ی کار راضی باشد. بهتر است برای انجام طرح لبخند با لمنیت به دندانپزشک متخصص و با تجربه مراجعه شود.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید