• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

بریج دندان جلو

خدمات ایمپلنت غرب تهران در دندانپزشکی دکتر محمد نژاد شامل بریج دندان جلو نیز می شود. بریج روشی است که می توان با آن جای خالی دندان ها را پر کرد و با آن به ظاهری زیبا رسید و بر اعتماد بنفس خود افزود. بریج یا همان پل دندانی است که حاصل پیشرفت های دندانپزشکی زیبایی است. با روش بریج می توان ظاهر یک یا چند دندان از دست رفته را ترمیم کرد. روش پل دندانی و یا همان بریج هم برای دندان های جلو و هم برای دندان های آسیا امکان پذیر است. در واقع بریج یک نوع پروتز ثابت است که مانند کلاهک روی محل دندان کشیده شده قرار می گیرد. بریج بیشتر از آنکه جنبه درمانی داشته باشد برای حفظ ظاهر انجام می گیرد.

جنس بریج دندان

جنس بریچ یا فلزی است و یا سرامیکی و گاهی ترکیبی از این دو است. بریج دندان های جلو معمولا سرامیکی هستند. برای ترمیم زیبایی و اصلاح طرح لبخند لازم است که رنگ دندان ها یک دست باشد. روکش سرامیکی بریج مواد نیمه شفافی به رنگ دندان است بنابراین ظاهر طبیعی و زیبایی را بوجود می آورد. روکش های سرامیکی نسبت به فلزی کمتر باعث آلرژی می شوند اما مشکلی که دارند دوام و ماندگاری کمتری دارند و همچنین رنگ آن ها بعد از مدتی تغییر می کند که این برای بریج دندان جلو عیب به حساب می آید. ایمپلنت با ترکیب فلز و پرسالین بریج دندان محکمتری را تولید می کند.

بریج دندان جلو در ایمپلنت 

گاهی به هر دلیلی امکان دارد جای یکی از دندان ها خالی شود. اگر این جای خالی نمایان باشد و یا در ردیف جلو دندان ها قرار بگیرد امکان دارد اعتماد بنفس فرد را پایین بیاورد. همچنین امکان دارد مخل روابط اجتماعی گردد. از آنجایی که هر مشکلی راه حلی دارد بریج نیز یکی از روش های حل این مشکل است. بریج و یا پل دندان مادام العمر نیست بلکه دارای طول عمر مشخصی است. عمدتا عمر بریج 5 تا 15 سال و حتی بیشتر نیز است. بریج مانند سایر دندان های عادی به مراقبت و رعایت بهداشت دندانی نیاز دارد. اگر با دندان چیز سفتی گاز گرفته شود امکان لب پریدگی و تجمع باکتری ها وجود دارد که باعث تغییر رنگ دندان بریج و همچنین آسیب به لثه و سایر دندان ها نیز می شود. در کلینیک دکتر محمد نژاد در ایمپنت غرب تهران روش های مراقبت از بریج دندان جلو به بیمار اموزش داده می شود.

هزینه بریج دندان جلو

جای خالی دندان امکان دارد باعث برخی عوارض چون ابتلا به بیماری های لثه، مفصل گیجگاهی، حرکت ناخواسته دندان ها و از آسیب به بافت ستخوانی می شود. از آنجایی که بریج دندان جای خالی را پر می کند از این آسیب ها جلوگیری به عمل می آورد و همچنین مانع مشکلات بعدی می شود. مخصوصا بریج دندان جلو چون از اهمیت زیادی برخوردار است مانع از بین رفتن ظاهر سایر دندان ها می شود. از سایر مزایای بریج دندانی می توان به روند سریع درمانی آن اشاره کرد. به گونه ای که امکان دارد در یک یا دو جلسه کار گذاشتن بریج طول بکشد. همچنین بریج دندان نسبت به روش های دیگر اصلاح طرح لبخند ارزان تر است. علاوه بر آن هزینه ترمیم و رسیدگی به بریج نیز مقرون به صرفه تر است.

انواع بریج دندان

بریج دندان دارای انواع مختلفی است. رایج ترین آن بریج های معمولی است. در این روش روکش دندان های اطراف جای خالی قرار گذاشته می شود و می توان جای خالی را با دندان مصنوعی پر کرد. بریج معلق نیز برای دندان هایی بکار برده می شود که فقط یکی از دندان های اطراف جای خالی وجود دارد. بریج دندان حمایت ایمپلنت یک نوع بریج با ثبات است و در مواقعی استفاده می شود که دو طرف بریج خالی باشد هیچ نگه دارنده ای در اطراف ان وجود ندارد. بریج پیوند مریلند نوع دیگری از بریج دندانی است دندان مصنوعی دارای دو بال است که در پشت دندان ها قرار می گیرد و از دندان های طبیعی اطراف جای خالی به عنوان نگه دارنده استفاده می کند. با توجه به مشکل بیمار پزشک متخصص نوع بریج را مشخص می کند. ایمپلنت غرب تهران با انتخاب بهترین روش ظاهری طبیعی و لبخندی زیبا را به بیماران می بخشد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید