• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

هزینه ترمیم زیبایی دندان

در واقع خدمات دندانپزشکی زیبایی در جهت اصلاح ناهنجاری های دندان، صرفا برای اصلاح طرح لبخند و رسیدن به زیبایی است. داشتن دندان های یک دست و سفید شاید آرزوی همه باشد. دندان های نامرتب و زرد رنگ دلایل بسیاری دارد. امکان دارد فاصله ی بین دندان ها و یا روی هم قرار گرفتن آن ها به دلایل ژنتیکی، مشکل فک، مکیدن انگشت در دوران کودکی و ... باشد. بیشتر روش های زیبایی دندان دارای طول عمر مشخصی است یعنی بعد از مدت زمان مشخصی نیاز به ترمیم دارند. هزینه ترمیم زیبایی دندان شاید دغدغه ی بسیاری از افراد باشد اما هزینه نباید باعث جلوگیری از درمان ناهنجاری های دندانی شود. دندانپزشکی شامل هزینه هایی است که ترمیم زیبایی بخشی از این هزینه هاست.

هزینه دندانپزشکی زیبایی به چه عواملی بستگی دارد؟

زیبایی دندان باعث افزایش اعتماد به نفس و ارتقای روابط اجتماعی می شود. دندانپزشکی خدماتی را ارائه می دهد که باعث زیبایی و از بین بردن ناهنجاری های دندانی می شود. خدمات زیبایی دندان شامل رفع روی هم قرار گرفتن دندان ها، فاصله ی بین دندان ها، زردی، پوسیدگی و ... است. مسلما هزینه ی ترمیم زیبایی دندان متفاوت است و برای هر شخصی دارای هزینه ی متغیری است. باتوجه به خدماتی که دندان نیاز دارد هزینه ترمیم زیبایی دندان بیمار قبل از درمان تخمین می شود. هزینه ترمیم زیبایی دندان بستگی به وضعیت دندان ها، میزان بهم ریختگی، وضعیت فک، خدمات ارائه شده توسط دندان پزشک، مهارت و تجربه دندان پزشک و لابراتوار، تعداد جلسات درمان و ... دارد.

کدام روش دندانپزشکی گرانتر است؟

دندان ها گاهی به دلایل متعددی  در محل مناسب خود قرار نمی‌گیرند. در این شرایط دندانپزشکی بهترین روش را برای مرتب کردن دندان ها پیشنهاد می دهد و در پی رفع ناهنجاری خدمات لازم را ارائه می دهد. در واقع انتخاب روش مناسب جهت رفع ناهنجاری دندان ‌ها توسط دندانپزشک انتخاب می شو.د در دندانپزشکی سعی بر آن است که رنگ و شکل یکدستی به دندان ها داده شود. از عمده روش های زیبایی دندان می توان به ارتودنسی و لمینیت اشاره کرد. هر چند که ارتودنسی بیشتر جنبه ی درمانی دارد اما یکی از بهترین روش ها برای درمان بهم ریختگی دندان ها است. از آنجایی که طول درمان با ارتودنسی بیشتر است متقابلا هزینه ی آن نسبت به لمینیت نیز بیشتر خواهد بود. لمینت دندان بیشتر دارای جنبه ی زیبایی است. هزینه دندانپزشکی با لمینیت بستگی به تعداد واحد انجام شده و جنس آن دارد غالبا هزینه ترمیمم زیبایی دندان سرامیکی گرانتر از جنس کامپوزیتی است.

کدام روش دندانپزشکی ارزان تر است؟

برای داشتن لبخندی زیبا نیاز به دندان هایی زیبا است. لبخند زیبا مانند شمشیر برنده است. در دندانپزشکی جلسه ای بعنوان مشاوره برای بیمار برگذار می شود که در آن هزینه های احتمالی را برای بیمار تخمین می زنند. مسلما روش های ترمیمی زیبایی دندان نسبت به درمان ناهنجاری ارزان تر بوده و همچنین در یک یا دو جلسه قابل انجام هستند. هرچه تعداد دفعات مراجعه به دندانپزشک کمتر باشد مطمئنا هزینه آن نیز کمتر خواهد بود. هرچه دندان ها کوچک تر، بد رنگ و یا دارای لک باشند به خدمات بیشتری نیاز دارند بنابراین هزینه درمان نیز بیشتر خواهد بود. ارتودنسی روشی است که مادام العمر بوده بنابراین دیگر نیازی به ترمیم نیست اما روش هایی مانند لمینیت و یا روکش دندان دارای زول عمر مشخصی هستند و بعد از آن باید دوباره ترمیم شوند و هزینه ی دوباره ای را صرف کرد.

کدام روش دندانپزشکی مقرون به صرفه تر است؟

در دندانپزشکی برای مقرون به صرفه بودن عمدتا روش ارتودنسی را پیشنهاد می دهند اما امروزه بیماران به دلیل راحت تر بودن روش لمینیت را می پسندند در روش ارتودنسی آن دندان ‌ها دیگر به حالت قبلی خود باز نمی‌گردند. اما در روش درمانی لمینت، بعد از دوره درمان احتمالا دندان‌ها به حالت و فرم قبلی خود برمی‌گردنند. هرچند که ارتودنسی دارای روش های مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای قیمت های متفاوتی هستند. ارتودنسی سریع که روشی همراه با عمل جراحی است از همه گرانتر بوده و بیمار در عرض چند ماه صاحب دندان هایی یک دست خواهد بود. با این وجود دندانپزشک متخصص نوع روش درمانی را مشخص می‌کند و تنها هزینه نمی ‌تواند دلیل انتخاب ارتودنسی و یا لمینیت باشد.

 

هزینه ترمیم زیبایی دندان
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید