• دندانپزشکی عمومیارائه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی
  • دندانپزشکی کودکان
  • ایمپلنتبهترین نتایج استفاده از ایمپلنت
  • ارتودنسیانجام ارتودنسی با به کارگیری پیشرفته ترین متدها
دندانپزشکی عمومی دندانپزشکی کودکان ایمپلنت ارتودنسی

اصلاح طرح لبخند

یک دندان‌پزشک متخصص می تواند با انجام یک اصلاح طرح لبخند کامل و جامع، سلامت و ظاهر زیبای دندان‌ها را به آنها بازگرداند. در اصلاح طرح لبخند حتی اگر دندان ها به شدت پوسیده و ناسالم شده باشند. علاوه بر اینکه اصلاح طرح لبخند روش درمان بسیار مناسب است و بر پایه ی نیازهای بیماران می باشد، اصلاح طرح لبخند همچنین به بیمار کمک می‌کند تا سلامت دهان و دندان خود را مجدد به دست آورد و لبخندی همیشگی و جذاب پیدا کند. اصلاح طرح لبخند در واقع ترکیبی است از هنر و دانش برای ایجاد یک لبخند زیبا است. اصلاح طرح لبخند کمک می کند زیبایی دندان ها با استفاده از محصولات و تجهیزات پیشرفته ی زیبایی و شیوه‌هایی به روز دنیا خلق بهترین لبخند ممکن را برای هر شخص میسر سازد.

به مرور زمان با بالا رفتن سن، پوسیدگی دندان‌ها شروع می شود و کم کم درخشندگی خود را نیز از دست می‌‌دهند. علت های زیادی برای این اتفاق وجود دارند. این علت ها معمولاً شامل افزایش سن، رژیم غذایی، مشکلات روحی و نادیده گرفتن بهداشت دهان هستند. با رعایت نظافت و شستشوی منظم دندان‌ها می توان از پوسیدگی آنها و آغاز بیماری جلوگیری کرد. متأسفانه اکثر مردم در سنین بالا تازه متوجه وضعیت نامناسب سلامت دندان هایشان می‌شوند و نمی دانند برای درمان آن باید چه اقدامی انجام دهند.

آناتومی و اصول اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند لثه‌ای

یکی از مواردی که در اصلاح طرح لبخند بسیار مهم است، ظاهر و شکل لثه‌ها می‌باشد. در کنار دندان‌های ردیف و درخشان داشتن لثه‌هایی سالم و محکم نیز می‌تواند در زیبایی لبخند شما تأثیرگذار باشد. برخی از افراد به دلیل باریک بودن لب بالا در زمان خندیدن با دیده شدن لثه‌ها مواجه می‌شوند. مشکل زمانی حاصل می‌شود که لثه‌ها بیش‌ازاندازه دیده شوند و یا به دلیل کوتاه بودن تاج دندان‌های بالایی، لثه‌ها بیش‌ازاندازه در رویت باشند و این در زیبایی لبخند افراد تأثیرات نامناسبی خواهد داشت.
 روش‌های درمانی متعددی برای برطرف نمودن این عارضه در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که یکی از این موارد جراحی لثه‌ها البته به‌صورت بی‌حسی موضعی می‌باشد. با استفاده از این جراحی ایمن مقداری از لثه‌ها به سمت بالا حرکت داده می‌شوند تا در زمان خندیدن طول بیشتری از آن‌ها در رویت نباشد. البته در برخی از موارد ظاهر صورت و همچنین نحوه قرار گرفتن استخوان‌های دو فلک در نحوه دیده شدن لثه‌ها در زمان خندیدن تأثیرگذار هستند که با انجام جراحی‌های تخصصی فک این عارضه نیز برطرف خواهد شد.

مزیت‌های اصلاح طرح لبخند

با توجه به روش‌های متداولی که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شود، می‌توان این‌گونه بیان نمود که درد و هزینه این دسته از روش‌ها نسبت به مزایایی که این نوع درمان دارد، قابل‌تحمل می‌باشند. از مهم‌ترین مزایای اصلاح طرح لبخند می‌توان به بالا بردن اعتمادبه‌نفس در افراد در جهت زیبا شدن لبخند آن‌ها اشاره نمود. با استفاده از این روش سلامت دندان‌ها و دیگر ارگان‌های بدن نیز تأمین خواهد شد.
با استفاده از روش‌های تغییر طرح لبخند، شما از دندان‌های سالم و ترمیم‌شده برخوردار خواهید بود که شاید کمتر دچار پوسیدگی و خرابی شوند و درنتیجه نیاز به درمان‌های بعدی ازجمله عصب‌کشی، جرم‌گیری و دیگر درمان‌ها نخواهد بود. از مهم‌ترین مزایای این درمان افزایش زیبایی در صورت افراد است که این امر در روابط اجتماعی و خانوادگی آن‌ها تأثیرات فراوانی خواهد داشت. با توجه به این‌که کدام روش را برای این درمان انتخاب کنید البته زیر نظر متخصص، از مزایای مختلفی نیز در میزان هزینه و طول مدت درمان برخوردار خواهید بود.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند یک عملیات جامع است که در آن دندانپزشک شما می‌تواند حالت طبیعی دندان‌های شما را بازسازی کند و با متد‌ها و روش‌های مختلف درمانی رنگ، شکل و سایز دندان‌های شما را بهبود بخشد و لبخندی منحصر به فرد برای شما ایجاد کند.

 

نتایج اصلاح طرح لبخند

نتیجه اصلاح طرح لبخند خنده‌ای زیباست همراه با دندان‌های سفید و مرتب که شما به آن افتخار خواهید کرد.
اصلاح طرح لبخند تصحیح عیوب خنده است و شامل مواردی از قبیل اصلاحات بر روی فاصله موجود در بین دندان‌ها، رنگ از دست رفته ی دندان ها، دندان‌های کوتاه و باریک، دندان‌های کج، دندان‌های پوسیده و لب پریده، لکه‌های دندان، کجی دندان، شکستگی و ترک‌خوردگی دندان، دندان‌های افتاده یا کشیده شده، لبخند لثه‌ای است.

روش های اصلاح طرح لبخند

روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که ما به تنها برخی از آنها در این صفحه اشاره کرده ایم. در اصلاح طرح لبخند باندینگ دندان روشی است برای سفید نمودن و تغییر دادن شکل دندان‌ها که موجب از بین بردن فاصله بین دندان‌ها می شود و معمولاً در تنها یک جلسه توسط دندانپزشک انجام می شود. اگر اولین گزینه‌ی شما برای درمان، اصلاح طرح لبخند و نا زیبا بودن لبخندتان است، باندینگ دندان یک راه حل مناسب است. دندانپزشک زیبایی می تواند برای بهبود لبخند شما، اشکالاتی را مانند لک‌های دندان، شکاف یا فاصله بین دندان‌ها را رفع کند.

اصلاح طرح لبخند با روکش دندان

در اصلاح طرح لبخند روکش دندان که برای پوشاندن سطح آسیب‌دیده روی دندان قرار می گیرد و باعث می شود تا دندان‌های شما مرتب دیده شوند.  برای دندان هایی که اوضاع بسیار نامناسبی دارند و پوسیدگی وسیع در آنها موجب شکستگی یا به وجود آمدن حفره های بزرگ در آنها شده است، بهترین روش اصلاح طرح لبخند، استفاده از روکش‌ است. در اصلاح طرح لبخند، مرتب نمودن دندان ها موجب می شود تا لبه‌های تخت و ساییده شده به شکلی زیبا و ظاهری طبیعی تغییر یابند. در برخی موارد، فقط صاف کردن لبه های دندان می‌تواند ظاهر زیبایی به لبخند شما بدهد. این یک روش متداول و محافظه کارانه است که سریع انجام شده و با اصلاحات جزئی در طرح لبخند باعث ایجاد تغییرات زیبا در لبخند شما می‌شود.

اصلاح طرح لبخند با بریج دندان

در اصلاح طرح لبخند، بریج دندان می‌تواند فضای دندان افتاده یا کشیده شده را پر کند. این بدان معناست که شما نیازی به استفاده از دندان مصنوعی یا دندان های ساختگی برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده ندارید. در اصلاح طرح لبخند خود برای اینکه بهترین نتایج را داشته باشید و با کمترین خطرات و عوارض احتمالی مواجه شوید، باید حتماً یک دندانپزشک زیبایی مجرب و معتبر را انتخاب کنید. زیرا نتیجه اصلاح طرح لبخند و ماندگاری آن به انتخاب روش مناسب برای انجام این کار بستگی خواهد داشت و همچنین مهارت ویژه ای نیاز است. تمامی دندانپزشکان به درمان های مربوط به دندانپزشکی زیبایی مسلط نیستند بنابراین سعی کنید به دندانپزشکی مراجعه کنید که تجربه کافی در زمینه انجام درمان های زیبایی را داشته باشد.
اصلاح طرح لبخند
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید